روش درست کردن گاناش شکلاتی


غزاله موسوی ۱۴۰۰-۱۱-۲۹ دقیقه مطالعه
iOS 14

 

گاناش شکلاتی

گاناش شکلاتی اسلحه مخفی نهایی برای همه چیزهای شیرین است، زیرا ساختن آن آسان است، فوق‌العاده همه‌کاره است و حسی لوکس به هر شیرینی که به آن افزوده می‌شود می‌دهد. روی کیک ها به عنوان فراستینگ گاناش شکلاتی پخش کنید، روی سوهان بریزید، قطره های فانتزی درست کنید یا آن را بغلتانید تا ترافل درست کنید!

گاناش شکلاتی چیست؟

اگر تازه با گاناش شکلاتی آشنا شده اید و نمی دانید که گاناش شکلاتی چیست، این لحظه برای شما یک لحظه تغییر زندگی خواهد بود!
گاناش شکلاتی که فقط با خامه و هر شکلاتی که می خواهید (تیره، شیری یا سفید) درست می شود، یک معجون شکلاتی غنی است که می توان از آن به عنوان سس، فراستینگ، لعاب، پر کردن یا برای غوطه وری استفاده کرد.

آنچه در گاناش شکلاتی استفاده می‌شود

برای تهیه گاناش شکلاتی فقط به شکلات و خامه نیاز دارید. می توانید از هر یک از سه نوع شکلات که دلتان می خواهد استفاده کنید – شکلات تیره، شیری یا سفید. اما چند قانون مهم وجود دارد که باید برای بهترین نتیجه رعایت کنید.

شکلات مخصوص گاناش شکلاتی

بهترین شکلات برای گاناش شکلاتی

  • شکلات پخت و پز – شما باید از شکلات پخت و پز استفاده کنید این شکلا ها امانطور که از نامشان مشخص است مناسب پخت و پز می‌باشند و همچنین به راحتی ذوب می‌شوند.
  • می توان از انواع شکلات  سفید، شیری و یا شکلات تلخ استفاده کنید. (معمولاً بین ۴۰ تا ۵۰ درصد کاکائو برای گاناش شکلاتی بهترین است).
  • از شکلات تلخ و شیرین یا هر شکلات کاکائویی ۶۰% پرهیز کنید – به اندازه کافی شیرین نیست و طعم کاکائو برای گاناش خیلی شدید است، مگر اینکه گلوکز یا شکر اضافه کنید.
  • بلوک‌هایی که خودتان خرد می‌کنید بهتر و نرم‌تر از شکلات چیپسی یا ذوب‌شده‌ای که در بسته‌بندی فروخته می‌شود، آب می‌شوند.

 

روش درست کردن گاناش شکلاتی

روش درست کردن گاناش شکلاتی

مطابق عکس بالا ابتدا شکلات ها  را به قطعات کوچک خرد کنید. هر چه کوچکتر بهتر، برای تضمین ذوب صاف.
خامه را روی اجاق گاز یا مایکروویو حرارت دهید تا داغ و بخار شود اما نگذارید بجوشد. اگر بجوشد، خیلی داغ است و ممکن است شکلات را بشکند. اگر خامه شما خیلی داغ شد، کنار بگذارید تا خنک شود و دوباره گرم کنید.

خامه داغ را روی شکلات در یک کاسه ضد حرارت بریزید. شکلات را به بهترین شکل ممکن زیر خامه بریزید/ فشار دهید. می توانید این کار را برای گاناش شکلات تلخ به راحتی انجام دهید زیرا خامه کافی وجود دارد، اما با شکلات شیری و گاناش سفید، خامه کافی برای پوشش کامل آن وجود ندارد.
به مدت ۱۰ دقیقه روی آن را نپوشانید. چرا بدون پوشش؟ زیرا اگر روی آن را بپوشانید، چگالش داخل شکلات کم شده و ممکن است باعث شکافتن آن شود.
خامه و شکلات را هم بزنید تا به شکل سس شکلاتی یکدست و براق درآید. (در ابتدا، ممکن است به نظر برسد که ترکیب نمی شود ولی به مخلوط کردن ادامه دهید)  همچنین از همزن استفاده نکنید زیرا همزن مخلوط را بیش از حد هوادهی می کند و در نهایت حباب هایی در گاناش ایجاد می‌شود. اگر این اتفاق بیفتد، زمانی که گاناش غلیظ می‌شود در حالی که سرد می‌شود، نیز سفت شده و خشک می‌شود، اما اگر از آن به عنوان لعاب ریختن استفاده می‌کنید،این کار مناسب نیست.

ممنون از توجه شما

منبع: recipetineats.com

ترجمه و تهیه شده توسط تیم کیک آنلاین

سفارش آنلاین کیک در ایران

  

همراهی شما در صفحات اجتماعی کیک آنلاین باعث خوشحالی ما خواهد بود

 

برچسب‌ها :