نکات لازم پخت کیک برای مبتدیان


غزاله موسوی ۱۴۰۱-۰۱-۱۲ دقیقه مطالعه
iOS 14

 

نکات مهم کیک سازی برای مبتدیان

اولین و مهمترین چیزی که باید به یاد داشته باشید، علاوه بر مواد اولیه دستور غذا، این است که همیشه طبق دستور العل داده شده عمل کنید به عنوان مثال اگر از شما می خواهد که فر را از قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد گرم کنید، این کار را انجام دهید! اگر از شما می خواهد که آرد خود را الک کنید، این کار را انجام دهید! هر مرحله را دنبال کنید و به ترتیب دستور غذا پیش روید. دستور العمل های دسر در واقع ساده است و آنها را قبل از ارسال امتحان و آزمایش کرده اند، بنابراین می‌توانید با خیالی اعتماد کنید که سفارش اهمیت زیادی دارد.
پایبندی به دستور العمل ها لطفی است که در حق خودتان انجام می دهید!

قبل از شروع مواد تشکیل دهنده را تنظیم کنید

من فکر می کنم که داشتن تمام مواد اولیه قبل از شروع پختن دستور غذا، بسیار راحت است! تمام مواد تشکیل دهنده را به درستی با استفاده از وسایل مورد نیاز اندازه گیری کنید و آنها را جلوی خود بگذارید تا در میانه آماده سازی خود دچار مشکل نشوید.

سرمایه گذاری روی تجهیزات مناسب

تجهیزات مناسب نه تنها آماده سازی شما را ۵ برابر آسان تر می کند، بلکه در نهایت تضمین می کند که دستور پخت خود را درست انجام می دهید. مانند کاردک‌های سیلیکونی، دنیای پخت و پز را طوفانی کرده و ظاهراً به سطح دیگری رسیده است. کاردک‌های سیلیکونی با مخلوط کردن یکنواخت مواد کیک، اطمینان از انتقال هر قطره خمیر به قالب و حتی تمیز کردن ظرف نهایی را به شما می‌دهد.

دمای اتاق مهم است

وقتی یک دستور غذا از شما می‌خواهد از ماده خاصی در دمای اتاق استفاده کنید که رایج‌ترین آن کره است، طبق همان دستور این کار ا انجام دهید، بنابراین وقتی کره و شکر خود را ترکیب می‌کنید کیکی خوب و پف‌دار به دست می‌آید.
دماهای مختلف بسیاری از مواد، نوع متفاوتی از قوام را می دهد و اغلب قوامی که هرگز نمی خواستید را به شما می‌دهد و یا ممکن است منجر بهدایجاد توده در خمیر می‌شود.

 وسایل اندازه گیری

امروزه انواع تجهیزات اندازه گیری در بازار وجود دارد! از لیوان‌های اندازه‌گیری تا ترازو، از ست‌های اندازه‌گیری فلزی تا مجموعه‌های اندازه‌گیری پلاستیکی، می‌توانید به دلخواه هر کدام را انتخاب کنید تا آماده‌سازی خود را بسیار آسان‌تر کنید. در اکثر دستور العمل ها برای اندازه گیری از واحد فنجان استفاده می‌شود که گزینه‌ای ایده‌آل است.

کاغذ پوستی!

اگر می خواهید صددرصد مطمئن شوید که کیک شما به ته ظرف نمی چسبد، کاغذ روغنی کاملا مناسب این کار است! در واقع، روش‌های دیگری مانند ریختن روغن در کف قالب و یا پودر آرد، اما هیچ چیز مانند یک کاغذ روغنی خوب نیست که به کیک شما اجازه دهد به زیباترین شکل ممکن بیرون بیاید!

برای شیرینی‌ها از اسکوپ بستنی استفاده کنید

هنگام پخت کوکی، از سفت و سرد بودن خمیر کوکی خود اطمینان حاصل کنید و از یک اسکوپ بستنی برای قرار دادن آن در سینی فر استفاده کنید. یک اسکوپ بستنی تضمین می کند که بیشتر کلوچه های شما به یک اندازه پخته می شوند و همچنین شما را از استرس زیاد و استفاده از دست برای قالب کوکی‌ها نجات می‌دهد.

مواد خشک را همیشه الک کنید

مواد خشک مانند آرد، بکینگ پودر، جوش شیرین، نمک، شکر، پودر کاکائو و … را باید همیشه الک کرد. حتی اگر دستور العمل ها آن را نخواهند.
الک کردن به مواد شما اجازه می دهد سبک تر شوند و اجازه می دهد تا هوا در بین آن قرار گیرد. مواد خشک الک شده که سبک تر از مواد خشک الک نشده می شوند راحت تر در خمیر مخلوط می شوند.

خارج کردن مواد چسبنده از فنجان های اندازه گیری

من از مواد چسبنده مانند عسل و کره بادام زمینی در بسیاری از دستور العمل هایم استفاده می کنم. اما، اندازه گیری آنها واقعا سخت است.
برای اینکه آنها را به طور کامل و بدون دردسر بیرون بیاورید، ترجیحاً قبل از اندازه گیری این گونه مواد، پیمانه خود را اسپری یا روغن بزنید و همیشه از یک کاردک سیلیکونی استفاده کنید تا تمام باقیمانده های لیوان کاملاً خارج شود.

تسلیم نشو!

این مهمترین نکته است. لطفاً تمام ایرادات و عیوبی را که باعث شده است پختن یک تلاش ناموفق باشد، بپذیرید و مطمئن باشید که دفعه بعد، فقط به عنوان یک کیک ساز رشد خواهید کرد. اشتباهات مانع رشد شما نمی شوند، آنها در واقع نقطه عطفی هستند که تقریباً به آن رسیده اید و باید ادامه دهید و تسلیم نشوید. این واقعیت را درک کنید که همه چیز اشتباه خواهد شد و هیچ مشکلی در این مورد وجود ندارد.

 

ممنون از توجه شما

منبع: bakewithshivesh

ترجمه و تهیه شده توسط تیم کیک آنلاین

سفارش آنلاین کیک در ایران

  

همراهی شما در صفحات اجتماعی کیک آنلاین باعث خوشحالی ما خواهد بود

برچسب‌ها :