طرز تهیه شکلات تخته‌ای همراه با پسته


ستاره رضایی ۱۴۰۲-۰۶-۱۵ 01:00 دقیقه مطالعه
iOS 14

 

طرز تهیه شکلات تخته‌ای همراه با پسته

شکلات تخته‌ای یکی از انواع شکلات های خوشمزه بین المللی است که با روش های بسیار متنوعی تهیه می‌شود. از شکلات تخته‌ای می‌توان در تهیه انواع شیرینی‌ها و دسرها استفاده کرد. شکلات تخته‌ای در رنگ‌ها و طعم‌های بسیار متنوعی تهیه می‌شود و به دلیل اینکه حاوی کالری مناسبی است می‌تواند به عنوان یک میان وعده عالی استفاده شود که علاوه بر رفع گرسنگی، باعث می‌شود که انرژی بدن نیز افزایش یابد، برای مشاهده‌ی طرز تهیه شکلات تلخ  تخته‌ای  همراه با پسته در کنار کیک آنلاین باشید.

مواد لازم:

  • ۲۰۰ گرم شکلات تلخ
  • ۱ قاشق چایخوری نمک دریایی
  • ۲ شاخه رزماری
  • پسته  پوست کنده (به مقدار دلخواه)
  • ۲ قاشق غذاخوری پوست لیمو رنده شده 

روش پخت:

یک ظرف کوچک آب را روی حرارت قرار دهید و یک کاسه ضد حرارت را روی آن قرار دهید (مطمئن شوید که پایه کاسه با آب تماس نداشته باشد). شکلات را ریز خرد کرده و به کاسه اضافه کنید، سپس ۵ تا ۱۰ دقیقه صبر کنید تا کاملاً ذوب شود.

در همین حال، یک ظرف (که شکل و اندازه شکلات شما را تعیین می‌کند) با کاغذ پخت بپوشانید. نمک را در آسیاب ادویه یا هاون بریزید، سپس برگ های یک شاخه رزماری را ریز خرد کنید. برگ های خرد شده را با نمک خرد کنید.

شکلات ذوب شده را در ظرف یا ظرف آستر شده بریزید و آن را کج کنید تا شکلات در هر گوشه به یک اندازه پخش شود. باقیمانده شاخه رزماری را روی آن قرار دهید، سپس پسته، نمک رزماری و پوست مخلوط را روی آن بپاشید.

به مدت ۱۰ دقیقه بگذارید خنک شود و سپس روی آن را ببندید و به مدت ۲ ساعت در یخچال قرار دهید تا کاملاً خودش را بگیرد. قطعات را بشکنید و تا یک هفته در ظرف دربسته نگهداری کنید.

 

طرز تهیه شکلات تخته‌ای همراه با پسته

منابع:www.https://bakewithshivesh.com

ترجمه و تهیه شده توسط تیم کیک آنلاین

سفارش آنلاین کیک در ایران

  

همراهی شما در صفحات اجتماعی کیک آنلاین باعث خوشحالی ما خواهد بود.

برچسب‌ها :