ترافل شکلاتی وگان


ستاره رضایی ۱۴۰۱-۰۹-۰۶ 01:00 دقیقه مطالعه
iOS 14

 

ترافل شکلاتی وگان

ترافل یا یک شکلات توده ای و گرد است که تهیه آن در خانه نیاز به حرارت فر و ابزار خاصی ندارد. ترافل را به شکل های صنعتی تولید میکنند اما مدل‌های خانگی آن نیز بسیار پرطرفدار بوده و از آن به عنوان هدیه استفاده می‌شود. تزیین خلاقانه ترافل با روکش‌های مختلف این شکلات را بسیار جذاب و پرطرفدار کرده است و از آن می‌توان به عنوان شیرینی و حتی نوعی دسر در مهمانی‌ها و دیزاین میز و سفره استفاده کرد. این ترافل‌های شکلاتی وگان طعم فوق العاده‌ای دارند. و در آن‌ها به هیچ وجه لبنیات وجود ندارد، بنابراین آنچه شما به دست می‌آورید خلوص کاکائو است.

مواد لازم:

  • ۷۵ گرم استویا
  • ½ قاشق چایخوری نمک دریایی
  • ۲۰۰ گرم شکلات خرد شده
  • ۲ قاشق چایخوری روغن زیتون
  • ۱۰۰ گرم پودر کاکائو

روش پخت:

مرحله اول:

استویا و نمک را در یک قابلمه کوچک با ۲۰۰ میلی لیتر آب قرار دهید. روی حرارت زیاد، مخلوط را به جوش بیاورید. شکلات را در یک کاسه ضد حرارت بریزید و روی نیمی از مایع داغ بریزید. با همزن چوبی هم بزنید تا ترکیب شود، سپس بقیه مایع را اضافه کنید و دوباره هم بزنید تا براق شود. روغن زیتون را اضافه کنید و دوباره هم بزنید، سپس اجازه دهید گاناش در دمای اتاق خنک شود و به مدت ۱ ساعت در یخچال قرار دهید.

مرحله دوم:

از یک قاشق چایخوری برای برداشتن ۴۰ تکه گاناش استفاده کنید. پودر کاکائو را روی یک سینی روی سطح بریزید و ترافل ها را روی آن بریزید تا پوشانده شوند. اجازه دهید ترافل ها به مدت ۵ دقیقه کاملاً در پودر کاکائو بماند، سپس به آرامی در الک تکان دهید تا پودر کاکائو اضافه خارج شود. ترافل‌ها به مدت ۵ روز در یک ظرف دربسته (سرد) نگهداری می‌شوند. آن‌ها را به عنوان هدیه به خانه کسی ببرید، یا بگذارید ۱۰ دقیقه به دمای اتاق برسد، سپس لذت ببرید.

این ویدئو به شما عزیزان طرز تهیه‌ی ترافل شکلاتی وگان را همراه با خامه نارگیل آموزش می‌دهد. در صورت تمایل می‌تونید از دستور پخت دوم برای تهیه‌ی ترافل وگان خود استفاده کنید.

ممنون از توجه شما

منابع:www.deliciousmagazine.co.uk

سفارش آنلاین کیک در ایران

  

همراهی شما در صفحات اجتماعی کیک آنلاین باعث خوشحالی ما خواهد بود.

 

برچسب‌ها :