آموزش ساخت سکه‌های شکلاتی


ستاره رضایی ۱۴۰۱-۰۷-۰۲ 01:00 دقیقه مطالعه
iOS 14

 

آموزش ساخت سکه‌های شکلاتی

سکه‌های شکلاتی از ترکیب شکلات آب شده در قالب مخصوص به دست می‌آید، که می‌تونید آن‌ها را قبل از سفت شدن با انواع مغز‌ها مثل فندق و پسته، و با انواع مواد خوراکی تزئین کیک، دیزاین کنید. در این مقاله نحوه‌ی درست کردن این شکلات‌های سکه‌ای به شما آموزش داده می‌شود. از این شکلات‌ها می‌تونید در عصرونه‌ی پاییزی همراه با چای، قهوه، شیر میل کنید. همین‌طور می‌توانید به عنوان گیفت به عزیزان خود تقدیم کنید.

مواد لازم:

۴۰۰ گرم شکلات (کاکائویی، شیری)

عصاره نعناع

آجیل ریز خرد شده، پودر پسته، نارگیل، انواع توت‌های خشک شده (هر آنچه که دوست دارید)

قالب‌های پلاستیکی، فلزی، سیلیکونی مافین

روش ساخت آموزش ساخت سکه‌های شکلاتی:

گام اول:

شکلات را در یک کاسه مقاوم در برابر حرارت قرار دهید، سپس کاسه را روی یک تابه با آب در حال جوش قرار دهید – اجازه ندهید کاسه با آب برخورد کند (اگر از انواع شکلات استفاده می‌کنید، از کاسه‌های مختلف استفاده کنید). پس از ذوب شدن، کاسه(ها) را از روی حرارت بردارید و شکلات را حدود ۵ دقیقه بگذارید تا خنک شود. چند قطره عصاره نعناع را هم بزنید و روی مواد بریزید تا مزه‌دار شود، سپس ۱۰ دقیقه دیگر کنار بگذارید تا کمی خنک شود.

گام دوم:

شکلات آب شده را به ضخامت سکه‌های شکلاتی کلاسیک (لازم نیست خیلی دقیق باشید) داخل قالب سکه یا روی پایه سینی مافین/کاپ کیک بریزید. می‌توانید دو یا چند شکلات چند رنگ بریزید، سپس یک چوب (هر وسیله‌ای که باریک و استوانه‌ای باشد) را روی مواد، بچرخانید تا جلوه ای مرمری به شکلات بدهد. یا می‌توانید با انواع آجیل‌ها یا مواد انتخابی خود آن را دیزاین کنید، سپس بگذارید چند ساعت در یخچال بماند. وقتی سکه‌های شکلات سفت شدند، از قالب‌ها یا سینی‌ها خارج کنید، در فویل بپیچید و در جای خنک نگهداری کنید تا هر زمان که تمایل داشتید از این شکلات‌های سکه‌ای استفاده کنید.

آموزش ساخت سکه های شکلاتی

ممنون از توجه شما

منابع: www.deliciousmagazine.co.uk

ترجمه و تهیه شده توسط تیم کیک آنلاین

سفارش آنلاین کیک در ایران

  

همراهی شما در صفحات اجتماعی کیک آنلاین باعث خوشحالی ما خواهد بود.

برچسب‌ها :