ویروس کرونا و بحران نانوایی های بزرگ دنیا


غزاله موسوی ۱۴۰۰-۰۴-۰۵ دقیقه مطالعه
iOS 14

مصاحبه با رئیس نو آوری نانوایی رابرتز در رابطه با بحران ویوروس کرونا و چگونگی مقابله آن ها با این ویروس

رابرتز اولین مغازه خود را در سال ۱۸۸۷ در منطقه نورتویچ انگلستان تاسیس کرد و پس از مرگش آن نانوایی را به پسران خود سپرد که امروزه نان های نانوایی رابرتز از سراسر دنیا طرفدار دارد.

چگونه COVID-19 روی نانوایی هایی مثل خود شما تأثیر گذاشت؟

از زمان شروع COVID-19 ، ما مراحل مختلفی را در نانوایی رابرتز طی کردیم و تیم های مدیریت بحران با دقت و اندیشه آنها را برطرف کرده اند. اولویت شماره یک ما مردم و اطمینان از امنیت آنها است. وحشت ابتدایی مردم از کرونا و خرید بیش از حد نان برای قرنطینه واقعا چالش بسیار بزرگی بود.

اما بعد از آن دوران اولیه وحشت کرونا مطابق با توصیه های دولت، ما فاصله مناسب اجتماعی را قرار دادیم  و همچنین از تقسیم کننده های Perspex استفاده کردیم و نشانگرهای فاصله اجتماعی را روی زمین نانوایی قرار دادیم. به مرور زمان ضد عفونی سطوح، شستن دست به عنوان یک امر عادی تبدیل شد.

بعنوان یک تولید کننده مواد غذایی، ما همچنان آماده و هشیار هستیم و اقدامات زیادی هنوز در دست انجام است.

قبل از کرونا نانوایی رابرتز طرحی را برای تولید میان وعده های سالم پیش بینی کرده بود که به صورت خرید حضوری بود. اما با شیوع ویروس کرونا این ایده از خرید حضوری به خرید آنلاین و بیرون بر تبدیل شد و بر خلاف خیلی از کسب و کار های دیگر رونق زیادی پیدا کرد به این دلیل که مردم با شیوع ویروس کرونا به فکر استفاده از مواد غذایی سالم تر افتادند تا بدنی سالم و مقاوم تری در برابر ویروس کرونا داشته باشند.

علاوه بر تغییر تمرکز به گزینه میان وعده “در خانه” ، ما آن را از طریق کانال راحتی که به طور مداوم در حال رشد است و همچنین از طریق تحویل درب منزل و خرید از فروشگاه الکترونیکی www.robertsbakerydirect.co که به تازگی راه اندازی شده است ، در دسترس قرار دادیم.

این کانون توجه مجدد چه چالش هایی به شما ارائه داد و چگونه بر آنها غلبه کردید؟

یکی از اصلی ترین چالش های اولیه این بود که اطمینان حاصل شود ما همچنان می توانیم با عرضه کننده مورد نظر خود در محدوده میان وعده کار کنیم زیرا آنها به شدت توسط Covid به چالش کشیده شدند. هنگامی که این اطمینان از تأمین مواد و بسته بندی را به دست آوردیم. همچنین این ایده جدید برای صبحانه و میان وعده نیز مناسب است.

نانوایی رابرتز

طعم متفاوت و ویژگی اصلی این میان وعده چیست؟

استفاده از میوه هایی مثل تمشک، پرتقال، سیب و دانه هایی مثل دارچین، قهوه. استفاده از دانه های جو دوسر.

همچنین ما همه ی تلاش خود را کردیم تا طعم های متفاوت و جدید را تولید کنیم تا مورد پسند مخاطب ما قرار گیرد.

استفاده از چه نوع موادی بر انتخاب مشتری تاثیر میگذارد؟

ما از ابتدا سعی کردیم تا طعم هایی که افراد برای صبحانه به آن علاقه دارند را پیدا کنیم و در هر میان وعده از ۲ طعم از آن استفاده می کنیم. گروه تحقیق ما همچنین تلاش بر این داشته تا طعم های جدید را کشف کرده تا حق انتخاب مشتری را بیشتر شده و مطابق با هر سلیقه ای باشد.

همچنین ما برای رعایت پروتکل های بهداشتی مخصوص کرونا این میان وعده ها را صورت تک نفره آماده می کنیم. که این روش نگرانی مشتری را برطرف کرده است.

 

منبع: newfoodmagazine

تهیه شده توسط تیم کیک آنلاین

سفارش آنلاین کیک در ایران

  

همراهی شما در صفحات اجتماعی کیک آنلاین باعث خوشحالی ما خواهد بود

 

 

 

 

 

برچسب‌ها :