محبوب ترین کیک ها و شیرینی های شکلاتی جهان


غزاله موسوی ۱۴۰۰-۰۴-۲۸ دقیقه مطالعه
iOS 14

 

تورتا کاپرس (torta capress)

تورتا کاپرس

تورتا کاپرس کیکی است که بدون هیچ آردی درست می شود.

این کیک خاص جزیره کاپری ایتالیا شامل شکلات تلخ، تخم مرغ، شکر، بادام و کره است. از دیگر ویژگی های این کیک شکلاتی یک لایه پودر قند روی آن و شکلات فراوان است.

تورتا کاپرس اغلب با توت فرنگی یا تمشک تزئین می شود. در رستوران ها برای سرو این کیک مقداری بستنی نیز در کنار آن قرار می دهند. این کیک زمانی اختراع شد که یک آشپز به اشتباه آرد را از دستور پخت کیک حذف کرده بود.

کیک شکلاتی آلمانی

کیک شکلاتی آلمانی

کیک شکلاتی آلمانی علی رغم نامش یک کیک آمریکایی است. یک دسر خوشمزه که شامل سه لایه، اسفنج شکلات،کارامل و خامه شکلاتی است به همراه گردو و بادام که به کارامل لایه های میانی اضافه می شود. روی این کیک را اغلب با گیلاس، گردو و پودر نارگیل تزئین می کنند.

نام این کیک از سام ژرمن می آید که در سال ۱۸۵۲ برای یک شرکت این کیک را اختصاصی درست کرد و آن شرکت نیز آن کیک را با نام او نامگذاری کرد. این کیک در سال ۱۹۵۷ زمانی که یک آشپز اهل تگزاس دستورالعمل این کیک را در روزنامه منتشر کرد مشهور شد.

آماندین

آماندین

یک شکلات سنتی رومانیانی است که با شکلات و خامه پر شده است این کیک سه جزء دارد. اسفنج کیک، شکلات، خامه شکلاتی (مواد تشکیل دهنده این کیک شامل تخم مرغ، شکر، کره و وانیل است).

آماندین از دهه ۱۹۶۰ در شیرینی های رومانی معروف بوده و معمولا با کمی خامه و یک تکه شکلات بر روی آن به شکل الماس تزئین می شود.

شوکو تورتا (chocotorta)

شوکوتورتا

این دسر آرژانتینی که الگو گرفته از یک تیرامیسوی معروف ایتالیایی است. از بیسکوییت شکلاتی، پنیر خامه ای و سه ماده اصلی آرژانتینی درست می شود.

بیسکوییت های شکلاتی درون شیر نرم شده و لایه های آن از پنیر خامه ای پر شده است.

کیک شیطانی

کیک شیطانی

همانطور که از اسم این کیک پیداست بسیار وسوسه انگیز است. کیک شیطان در دهه ۱۹۰۰ اختراع شد و با مشهور شدن و ابراز علاقه مردم نسبت به این کیک پودر کاکائو تلخ و شکلات تلخ با قیمت مقرون به صرفه در بازار زیاد شد که با استقبال زیادی نیز رو به رو شد.

ماداریکا (madarica)

کیک ماداریکا

ماداریکا به معنی دختر مجارستانی یک کیک سنتی لایه لایه است که معمولا برای مناسبت ها و جشن ها درست می شود لایه های آن از اسفنج وانیلی و کرم شکلات درست شده است و روی کل کیک با شکلات تیره پر شده است.

بریگادیرو ( bolo de brigadeiro)

کیک بریگادیرو

بریگادیرو یک کیک سنتی برزیلی است که در مهمانی ها و تولد، به عنوان شیرینی اصلی سرو می شود. کیک بریگادیرو از سه لایه نرم و مرطوب درست شده است. و روی آن با بریگادیرو که نوعی شکلات خورد شده است و مخصوص برزیل است درست شده است.

مواد تشکیل دهنده بریگادیرو روی کیک از ( شیر پرچرب – کاکائو – نشاسته – خامه و مارگارین تشکیل شده است. خود کیک از تخم مرغ، آرد، روغن، پودر کاکائو، وانیل، بیکینگ پودر، جوش شیرین و شیر درست شده است. روی کیک و اطراف آن از شکلات و بریگادیرو تزین شده است.

کلادکاکا (kladdkaka)

کلادکا

یکی از محبوب ترید دسر های سوئدی است که با اسم کلادکا شناخته شده است. این کیک کلاسیک سوئدی از تخم مرغ، کاکائو، کره، شکر و آرد درست شده  که آن را به یک دسر خوشمزه تبدیل کرده است. لایه پایینی کیک از اسفنج مرطوب درست شده  و لایه رویی آن از یک لایه نازک تشکیل شده است.  از آن جاییکه این کیک بسیار سنگین است برای تزئین روی آن فقط از یک لایه پودر قند استفاده می شود.

کیک شکلاتی ذوب شده

کیک شکلاتی ذوب شده

 

این کیک زمانی اختراع شد که یک آشپز به نام Jean-Georges Vongerichten به اشتباه کیک خود را زودتر از زمان پخت آن از فر خارج کرد و وقتی آن کیک اسفنجی را برش زد با مقدار زیادی شکلات مواجه شد. این کیک ابتدا در آمریکا رواج پیدا کرد و بعد در همه ی رستوران های معتبر دنیا گسترش پیدا کرد.

ساکرتورت (sachertorte) 

کیک مولتن

sachertorte اصل معروف ترین کیک اتریشی است. کیک اسفنجی شکلاتی است که با یک لایه نازک مربای زردآلو و شکلات پوشانده شده است.

در سال ۱۸۳۲ توسط فراتنس ساخر، شیرینی پزی شاهزاده کلمنس لوتار، رئیس دولت اتریش اختراع شد. شاهزاده یک کیک جدید می خواست و ساکر ۱۶ ساله با وسایلی که در آشپز خانه بود این کیک را درست کرد.

 

ممنون از توجه شما

منبع: tasteatlas

تهیه شده توسط تیم کیک آنلاین

سفارش آنلاین کیک در ایران

  

همراهی شما در صفحات اجتماعی کیک آنلاین باعث خوشحالی ما خواهد بود

 

 

 

 

 

 

برچسب‌ها :