تاریخچه بزرگترین نانوایی و شیرینی پزی در جهان


غزاله موسوی ۱۴۰۰-۰۵-۲۰ دقیقه مطالعه
iOS 14

 

گروه بیمبو ( Grupo Bimbo)

بیمبو یکی از بزرگترین شرکت های نانوایی در جهان است که در بازار های ایالت متحده، اروپا، آسیا حضور پر رنگی دارد. یک شرکت چند ملیتی مکزیکی است که با حضور در ۳۳ کشور از دنیا فروش سالانه ۱۵ میلیارد دلار را دارد.

این شرکت به طور پراکنده در حوزه های مختلف مثل شیرینی پزی، غذاهای آماده بسته بندی شده و تمام نان ها فعالیت دارد.

شبکه توزیع گسترده این شرکت باعث شده است تا بتوانند در بازار های اروپایی و آسیایی نیز نفوذ کنند. این شرکت در حال حاضر ۵ کارخانه در آفریقا و ۱۴ کارخانه در آسیا دارد.

این شرکت فعالیت خود را در ۲ دسامبر ۱۹۴۵ با ۳۴ کارمند شروع به کار کرد در آن زمان در زمینه تولید نان های معمولی و نان تست فعالیت کردند.

نام بیمبو حاصل ترکیب کلمات bingo که یک بازی معروف در آن زمان و همچنین بامبی یکی از فیلم های معروف شرکت دیزنی است.

خرس بیمبو

خرس بیمبو یعنی همان علامت تجاری این شرکت در همان سال ۱۹۴۵ درست شده است به رنگ سفید که بیانگر تمیزی نرمی و صافی نان است.

در سال های اول

تا سال ۱۹۴۸ شرکت بیمبو ۵ محصول مختلف که شامل نان سفید، نان سیاه، نان تست، نان شیرین، و کلوچه را تولید می کرد. در سال ۱۹۴۹ اولین نمایندگی خارج از مکزیک را در پوئبلا افتتاح کرد.

در دهه ۱۹۵۰ طرح جدید این شرکت با ۳۸ کامیون که مجهز به بلندگو هایی بود برای تبلیغ بیشتر محصولات اجرا شد. مدت کوتاهی پس از آن، مجموعه با افزودن دونات با طرح خرس بیمبو، نان هات داگ، نان های محلی و همچنین نان های مخصوص بیمبو به نام بیمبلوس در بازار گسترش یافت.

این شرکت در دهمین سالگرد تاسیس خود در سال ۱۹۹۵ ۷۰۰ کارمند و ۱۴۰ وسیله نقلیه داشت. در سال ۱۹۵۶ کارخانه انحصاری تولیدات این شرکت تاسیس شد و در سال ۱۹۵۸ طرح جدیدی از نان به شکل یک کیک با روکش شکلاتی همراه با مربا و خامه توت فرنگی در بخش میان وعده این شرکت تولید شد.

گروه بیمبو

سال های ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۰

در سال ۱۹۷۰ اولین شعبه جدید اداری خود را در شهرمونتری مکزیک تاسیس کرد ( در سال ۱۹۶۳ تاسیس شد) یک سال بعد از تاسیس شعبه دوم شرکت یعنی در سال ۱۹۶۴ توانست امتیاز مارک کیفیت نانوایان آمریکایی را (sunbeam) را گرفت.

در دهه ۱۹۷۰ این شرکت در چندین زمینه پیشرفت زیادی کرد و در سال بعد یکی از معروف ترین برند های گروه بیمبو به نام بارسل شروع به فعالیت کرد.

در سال ۱۹۷۲ این شرکت توانست کارخانه نانوایی خود را تاسیس کند که در آن جزء ۱۰۱۰ کارخانه بزرگ جهان بود.

در سال ۱۹۷۳ گروه بیمبو در زمینه تولید مارمالاد نیز شروع به کار کرد و برند ricolini را به این محصول اختصاص داد در سال بعدی نیز یعنی در سال ۱۹۷۵ برند پیشرو شیرینی و شکلات را با اسم bubulubu راه اندازی کرد.

در پایان دهه ۱۹۷۰ گروه بیمبو با سه شرکت، ۱۲ کارخانه و ۱۵۰۰۰ کارمند توسعه یافت. در این زمان مدیر عامل این شرکت فردی به نام روبرتو سرو بوده است.

در آغاز دهه ۱۹۸۰ گروه بیمبو شروع به خرید سهام های بورس اوراق بهادر مکزیک کرد و ۱۵ درصد از سهام آن را معامله کرد. در همین سالها صادرات به بخش های مختلف آمریکا نیز شروع شد (سال۱۹۸۴).

گروه بیمبو در سال ۱۹۸۹ کارخانه ای در گوتمالا (اسپانیا) را شروع به ساخت کرد که تا ۱۸۹۰ به طول انجامید.

در اوایل دهه ۱۹۹۰ مارک های تجاری جدیدی به نام milpa real و lonchibon نیز به برند ها اضافه شد.  در این دهه با ورود بیمبو به کشور آرژانتین و افتتاح شرکت و ساخت کارخانه در شیلی (۱۹۹۵) باعث گسترش این برند در ایالت متحده آمریکا شد.

در سال ۱۹۹۷ با خرید نانوایی های معروف در آمریکا بازار فروش نان را در آمریکا تقویت کرد و سرانجام با خرید نانوایی خانم birds در تگزاس (bibmo bakery usa) نانوایی بیمبو آمریکا متولد شد.

۲۰۰۰-۲۰۱۰

در آغاز قرن بیست و یکم گروه بیمبو برای توسعه این شرکت در سطح جهانی شروع به خرید برند در کشور های مختلف کرد. در سال ۲۰۰۶ این برند به خرید نانواییpanrico در پکن (چین) فعالیت خود را بازار آسیا شروع کرد.

سارا لی

در این دهه با کسب برند سارا لی در آمریکای شمالی عنوان بزرگ ترین نانوایی را در جهان ثبت کرد.

این گروه در سالهای بعدی با تاسیس شرکت در کشور های مختلف شروع به گسترش این برند در سطح جهانی کرد.

در سال ۲۰۲۰ این برند با ورود به قزاقستان توانست با food town قرار داد بسته و حق امتیاز منحصر به فرد نان برای مک دونالد آن کشور را کسب کند که با این قرار داد شرکت توانست حضور خود را در ۳۳ کشور گسترش دهد.

ممنون از توجه شما

منبع: Grupo_Bimbo

تهیه شده توسط تیم کیک آنلاین

سفارش آنلاین کیک در ایران

  

همراهی شما در صفحات اجتماعی کیک آنلاین باعث خوشحالی ما خواهد بود

برچسب‌ها :