معروف ترین کیک های سنتی در جهان


غزاله موسوی ۱۴۰۰-۰۴-۲۷ دقیقه مطالعه
iOS 14

همه ی مردم از خوردن یک کیک خوب لذت می برند که دلیل آن هم کاملا مشخص است.

کیک انواع طعم ها، شکل ها، اندازه ها، دما و… را دارد که به صورت کیک بستنی، کیک میوه ای ، کیک شکلاتی، کیک وانیلی و…. درست می شوند.

طبق یک مقاله توسط bonpetit کلمه کیک در واقع به معنای هر تکه خمیر پخته شده می باشد. در دهه ۱۷۰۰، هنگامی که استعمار و پرورش نیشکر، قند را به اروپا آورد کیک های مدرن رونق بیشتری گرفت.

از آنجایی که تقریبا همه ی فرهنگ های جهان با استفاده از منابع موجود در مناطق کشور خود، کیک های ستنی را درست کرده اند که در این مطلب با تعدادی از این کیک ها آشنا می شویم.

کیک لینزر ادعا می کند که قدیمی ترین کیک در جهان است

لینزر کیک

طبق گفته هیئت گردشگری اتریش، کیک لینزر که به آن تورت لینزر نیز گفته می شود. ظاهرا قدیمی ترین کیک در جهان است که طبق استاندارد های امروزی کیک درست شده است.

اسم این کیک برگرفته شده از یکی از شهر های اتریش به نام لینز است. برای پخت این کیک نیاز به کره، بادام، شکر، ادویه و آرد داریم.

لینزر از لحاظ مواد سازنده شبیه کیک است اما اگر بیشتر بخوایم دقت کنیم می تواند شبیه پای و یا تارت هم باشد.

کاستلا نیز می تواند جزئ قدیمی ترین کیک های جهان باشد

کاستلا کیک

با این وجود که لینزر کیک به عنوان قدیمی ترین کیک جهان است اما بعضی بر این باورند که کاستلا نیز می تواند قدیمی ترین کیک جهان باشد. این کیک به عنوان یک غذای ژاپنی بود که از طریق مبلغین پرتقالی به آسیا راه یافت. البته در آن زمان شکل این کیک مثل کیکی که الان مردم می شناسند نبود و کمی تفاوت داشت.

طبق گفته های بنیاد نیپون در دهه ۱۵۰۰ میلادی کیک کاستلا با همان شکل قبلی خود توسط پرتقالی ها به ژاپن برده می شود. به دلیل علاقه زیاد مردم ژاپن به این کیک از آ« زمان پخت این کیک در ژاپن نیز رواج پیدا کرد.

کیک کاستلا به دلیل خوشمزه بودن مورد استقبال زیادی قرار گرفت و مغازه های زیادی برای فروش این کیک در سراسر ناگازاکی ساخته شد. بعد از مدتی این فروشگاه ها در کشور های دیگر نیز به دلیل استقبال زیاد زده شد.

کیک کاستلا با تخم مرغ، آرد، نشاسته و شکر تهیه می شود و بافتی اسفنجی و شیرین دارد.

کیک panforte که از قدیمی ترین کیک های دنیا است

کیک پانفورت

این کیک شبیه کیک میوه است با طعم قوی، پر از ادویه و فقط ماده کافی برای نگه داشتن بی شمار مواد در کنار هم.

در افسانه ها آمده است که یک راهبه در سیه نا ایتالیا با استفاده از شکر، ادویه، بادام و عسل در قرن سیزدهم پانفورت را درست کرده است.

اکنون با گسترش شهرت، می توان پانفورت را در سراسر ایتالیا و جهان پیدا کرد. چند نوع مختلف پانفورت وجود دارد از جمله انواع شکلاتی، انواع تلخ آن که با بادام تلخ درست شده است.

کیک پوندی

کیک پوندی

به دلیل سادگی در طرز پخت آن، این کیک می تواند برای کشور های مختلفی باشد.

کیک پوندی از قدیمی ترین کیک هایی است که تا به امروز نیز جزو کیک های مورد علاقه مردم قرار دارد.

این کیک مواد خاصی نیاز ندارد و شما می توانید با چند ماده اولیه آن را به راحتی درست کنید.

دستور پخت این کیک که شامل کره، شکر، تخم مرغ و آرد است به دلیل ساده بودن، به راحتی به خاطر سپرده می شود و برای کسانی که سواد خواندن و نوشتن نداشتند مناسب بود همچنین به دلیل ساده بودن مواد تشکیل دهنده آن برای افرادی که نمی توانستند مواد اولیه زیادی را آماده کنند از نظر اقتصادی بسیار مناسب بوده است.

دستور العمل کیک های پوندی در کتاب های آشپزی مربوط به دهه ۱۷۰۰ هم در انگلیس و هم در آمریکا یافت شده است.

کیک هونوره مقدس

کیک هونوره ی مقدس

این کیک تقریبا مثل پانفورت است اما از لحاظ مذهبی در آن زمان به نام کیک مقدس نام برده شده است. (نام حامی نانوایان)

این کیک فرانسوی در دهه ۱۸۰۰ درست شده است که به اصطلاح قدرت پخت شیرینی شما را آزمایش می کند. به دلیل اینکه شامل (خامه زده شده شکر کاراملی و… می باشد).

هر ساله جشن سنت هونوره در ۱۶ می برگزار می شود که در آن جشن این کیک ها را سرو می کنند.

کیک آلمانی کوچن

کیک آلمانی کوچن

کوچ به در زبان آلمانی به معنای کیک است. این  کیک سنتی آلمانی به دلیل مهاجرت آلمانی ها و بردن این کیک به مناطق مختلف در سراسر آمریکا نیز دیده می شود.

farmers almanac کوچن را به عنوان دسر رسمی ایالت داکوتای جنوبی نامیده است. کوچن به سبک آلمانی با یک خمیر ساده که احتمالا از جو دوسر و مخمر است درست شده و داخل آن با انوع میوه پر شده است.

از کوچن به عنوان شیرینی کنار چای برای عصرانه نیز استفاده می شود.

کیک bredhur

کیک bredhur

کیک bredhur یک کیک هلندی است که به دلیل استعمار هلند راهی کشور های آسیای جنوب شرقی شده است. اکنون این کیک برای صبحانه در سراسر منطقه آسیای جنوب شرقی از جمله اندونزی، سریلانکا و مالزی سرو می شود.

کیک bredhur به عنوان یک خاطره از گذشته استعماری در هلند یاد می شود و انگلیسی ها و هندی ها آن را کیک هلندی می نامند.

طرز پخت این کیک با توجه به اینکه در کدام قسمت از آسیا هستیم تفاوت کمی دارد اما مواد اصلی آن تخم مرغ، شکر، مخمر، کره و کشمش می باشد (طعم های دیگری که ممکن است به آن اضافه کنند شامل دارچین، جوز هندی و یا پوست پرتقال می باشد).

مامون

کیک مامون

مامون یک کیک فیلیپینی است که ریشه در جنگ جهانی دوم دارد.

در زمان جنگ جهانی دوم به دلیل جیره بندی مواد غذایی نانوایان را مجبور به ابتکار کرد و آرد و کره را به هم ترکیب کردند. این کیک سنتی از آن زمان تا کنون در سرار آسیای جنوبی پخته می شود.

کیک مامون می تواند به عنوان یکی از غذاهای فیلیپینی باشد زیرا به دلیل قیمت مناسب آن تبدیل به یک خوراکی شده است که می توان در هر زمان از شبانه روز از آن استفاده کرد.

امروزه می توانید در آمریکا، کانادا و آسیا از فروشگاه های زنجیره ای نان فیلیپینی این مامون های خوشمزه را خریداری کنید.

لمینگتون

کیک لمینگتون

کیک لمینگتون محبوب ترین کیک استرالیا است.

این کیک اولین با در دهه ۱۹۰۰ توسط لرد لمینگتون فرماندار کوئینزلند این کیک را برای پذیرایی بازدید کنندگان درست کرد. این کیک که پوشیده شده از شکلات و پودر نارگیل است مورد پسنده مهمانان زیادی در آن زمان قرار گرفت.

امروزه نیز استرالیایی ها در روز استرالیا لمینگتون را درست می کنند.

ترس لچز (tres leches)

کیک ترس لچز

ترس لچز کیک اسفنجی است که با شیر درست شده است و از قدیم تا به امروز جزء کیک های لاتین به شمار می رود به طوری که تصور می شود این کیک چند صد ساله و با گذشته ای طولانی است.

در حالی که چندین کشور از آمریکای لاتین ادعا می کنند که برای اولین بار کیک ترس لچس را به جهانیان ارائه داده اند. اما هنوز اطلاعات زیادی درباره کیک ترس لچس وجود ندارد.

یکی از نویسندگان مجله مواد غذایی به نام جوریا گاتلند نظریه های مختلفی را بیان کرده است. او می گوید این کیک ترس لچس از زمان قرون وسطی در انگلستان درست شده است و سپس توسط استعمارگران اروپایی به آمریکا آورده شده است.

فارق از اینکه اصالت این کیک برای کجا هست کیک ترس لچس یک دسر سنتی بسیار خوشمزه است که جایگاه ویژه ای در بین آشپز ها دارد.

پودینگ مالوا

پودینگ مالوا

پودینگ مالوا یه کیک خوشمزه آفریقایی است. البته این اسم پودینگ را آمریکایی ها روی آن گذاشته اند. پودینگ malva در بسیاری از رستوران های آفریقایی جنوبی سرو می شود و گفته شده است که از دسر های مورد علاقه نلسون ماندلا بوده است. اما با وجود سنتی و قدیمی بودن آن در برابر بقیه کیک های سنتی قدمتی تقریبا ۵۰ ساله دارد.

در سال ۱۹۷۸ یک زن محلی دستور پودینگ مالوای آفریقا را به یکی از رستوران های شراب ساز داد و سپس آن رستوران دستورالعمل پخت این پودینگ را نیز به چند رستوران دیگر در کشور انتقال داد.

 

ممنون از توجه شما

منبع: mashed.com

تهیه شده توسط تیم کیک آنلاین

سفارش آنلاین کیک در ایران

  

همراهی شما در صفحات اجتماعی کیک آنلاین باعث خوشحالی ما خواهد بود

 

 

 

 

 

 

برچسب‌ها :