کیک توت فرنگی با طعم شکلات


غزاله موسوی ۱۴۰۱-۰۲-۰۲ دقیقه مطالعه
iOS 14

 

کیک توت فرنگی شکلاتی

این دسر خوشمزه که برای تولدها و جشن های خاص پیشنهاد می‌شود مانند یک توت فرنگی آغشته به شکلات به شکل کیک است. دقت کنید که توت فرنگی ها را خیلی خوب خرد کنید (یا در غذاساز خرد کنید) تا به راحتی با مایه فراستینگ مخلوط شوند. هنگام درست کردن لایه‌های کیک، کره و شکر را با  خامه می‌زنیم تا مخلوط بسیار پف‌کرده و تقریباً سفید رنگ شود. این کار باعث می شود که بافت کیک لطیف و سبک شود. می توانید لایه های کیک را یک روز قبل بپزید. هر لایه را محکم در پلاستیک بپیچید و در یخچال قرار دهید. توت‌فرنگی‌های تازه برای تزیین روی کیک مناسب هستند به همین دلیل قبل از سرو، چند توت فرنگی آغشته به شکلات را به عنوان تزیین روی کیک قرار دهید.

مواد لازم

کوتاه کننده سبزیجات، برای روغن کاری تابه

۱ عدد شکلات تخته ای نیمه شیرین، خرد شده

۱/۲ فنجان آب جوش

۱ فنجان  کره نرم شده

۱ فنجان شکر گرانول

۱ فنجان شکر قهوه ای

۴ عدد تخم مرغ بزرگ

۱ قاشق چایخوری عصاره وانیل
۲ فنجان آرد همه منظوره (مقداری بیشتر)

۱/۴ فنجان کاکائو تلخ

۱ قاشق چایخوری جوش شیرین

۱ قاشق چایخوری نمک

۱ فنجان دوغ

مواد لازم برای فراستینگ

۱ فنجان کره نرم شده

۶ فنجان پودر قند الک نشده

۱ قاشق چایخوری عصاره وانیل

۱/۴ قاشق چایخوری نمک

۱/۲ فنجان توت فرنگی تازه خرد شده
ماده اضافی
توت فرنگی تازه کامل و نصف شده

دستورالعمل پخت کیک

مرحله ۱

لایه های کیک را آماده کنید: فر را با دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت گرم کنید. ۳ قالب گرد کیک را چرب و آردپاشی کنید. شکلات خرد شده را در یک کاسه کوچک مقاوم در برابر حرارت قرار دهید. آب جوش را روی شکلات بریزید. آنقدر هم بزنید تا شکلات ذوب و یکدست شود. بگذارید بماند تا هم دمای اتاق شود (حدود ۲۰ دقیقه).

مرحله ۲

کره را با یک همزن با سرعت متوسط ​​بزنید تا کرم رنگ شود (حدود ۱ دقیقه). شکر گرانول و شکر قهوه ای را به تدریج به کره اضافه کنید و ۳ تا ۴ دقیقه هم بزنید تا سبک و پفکی شود. زرده تخم مرغ را یکی یکی اضافه کنید و به خوبی هم بزنید تا کاملا مخلوط شود سپس وانیل و شکلات ذوب شده خنک شده را اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط شوند. آرد، کاکائو، جوش شیرین و نمک را در ظرفی جداگانه با هم مخلوط کنید. مخلوط آرد را به طور متناوب با دوغ به مخلوط کره اضافه کنید.

مرحله ۳

سفیده‌های تخم‌مرغ را در ظرفی جداگانه با همزن برقی با سرعت متوسط ​​هم بزنید تا زمانی که لطیف شود (حدود ۵ دقیقه) سپس به آرامی در خمیر شکلاتی بریزید. (خمیر را به طور مساوی در تابه های آماده شده تقسیم کنید).

مرحله ۴

قالب‌های کیک را درون فر از قبل گرم شده قرار دهید و بگذارید حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه کاملا پخته شوند.  سپس از فر خارج کنید و بر روی توری های سیمی قرار دهید تا خنک شوند. سپس کیک ها را از قالب خارجکنید و مجدد حدود ۴۰ دقیقه بر روی توری سیمی قرار دهید تا کیک اصطلاحا استراحت کند.

مرحله ۵

فراستینگ را آماده کنید: کره را با یک همزن با سرعت متوسط ​​بزنید تا کرم رنگ شود، (حدود ۱ دقیقه). پودر شکر، وانیل، نمک و ۲ قاشق غذاخوری توت فرنگی خرد شده را به تدریج اضافه کنید و با سرعت متوسط ​​هم بزنید تا مخلوط خامه ای شود و رگه هایی از توت فرنگی در آن ایجاد شود. سپس سرعت همزن را به مدت ۱ دقیقه افزایش دهید تا مخلوط سبک شده و پف کند در این مرحله توت فرنگی‌های باقی مانده را نیز به آن اضافه کنید.

مرحله ۶

۱ لایه کیک را روی یک بشقاب قرار دهید. حدود ۱/۲ فنجان فراستینگ را روی لایه پخش کنید. این فرآیند را با ۱ لایه کیک اضافی و ۱/۲ فنجان فراستینگ تکرار کنید. لایه کیک باقی مانده را روی آن قرار دهید. باقی مانده فراستینگ را روی کیک پخش کنید و در آخر با توت فرنگی کامل و نصف شده تزئین کنید.

نوش جان

منبع: thebusybaker.ca

ترجمه و تهیه شده توسط تیم کیک آنلاین

سفارش آنلاین کیک در ایران

  

همراهی شما در صفحات اجتماعی کیک آنلاین باعث خوشحالی ما خواهد بود

برچسب‌ها :