نحوه پخت بروانی میسو و کارامل


ستاره رضایی ۱۴۰۱-۰۷-۳۰ 01:00 دقیقه مطالعه
iOS 14

 

نحوه پخت بروانی میسو و کارامل

بروانی نوعی شیرینی تخت و چهار گوش است و از نظر طبقه بندی مابین کیک و بیسکویت قرار دارد. در ادامه نحوه‌ پخت براونی میسو و کارامل را برای شما در نظر گرفته‌ایم. اگر عاشق ترکیب شور و شیرین هستید، براونی میسو کارامل کیک آنلاین را حتما امتحان کنید.

مواد لازم:

  • ۱۵۰ گرم شکلات سفید
  • ۲۵۰ گرم کره
  • ۳۲۰ گرم شکر
  • ۱۵۰ گرم شکلات تلخ خرد شده
  • ۱۷۰ گرم آرد ساده
  • ۴ عدد تخم مرغ متوسط
  • ۲ قاشق غذاخوری خمیر میسو
  • قالب کیک ۲۲ سانتی‌متری (اندازه‌ی قالب به دلخواه خودتون انتخاب کنید)

نحوه پخت بروانی میسو و کارامل:

گام اول:

فر را روی ۱۲۰ درجه سانتیگراد گرم کنید. شکلات سفید را در یک ظرف قرار دهید و به مدت ۳۰ دقیقه با حرارت ملایم گرم کنید، شکلات را هر ۱۰ دقیقه با یک کاردک سیلیکونی هم بزنید. شکلات ابتدا دانه دانه می‌شود اما وقتی آماده شد باید صاف، قابل پخش و کمی طلایی شود.

گام دوم:

وقتی شکلات سفید تقریباً آماده شد، قالب را چرب کرده و با کره و کاغذ فر بپوشانید. در یک کاسه بزرگ مقاوم در برابر حرارت، کره و شکر را روی یک تابه آب در حال جوشیدن آب کنید. شکلات تلخ را در یک کاسه ضد حرارت دیگر بریزید. وقتی کره ذوب شد، ظرف‌ها را از روی آب جوش جابه‌جا کنید و شکلات تلخ را آب کنید.

گام سوم:

اجازه دهید مخلوط کره کمی خنک شود. آرد و سپس تخم مرغ ها و کمی نمک را اضافه کنید. نیمی از مخلوط (حدود ۵۰۰ گرم) را در شکلات تلخ ذوب شده بریزید و هم بزنید تا ترکیب شود. شکلات سفید برشته شده را در مخلوط کره باقیمانده خرد کنید، میسو را اضافه کنید و هم بزنید تا ترکیب شود.

گام چهارم:

فر را با دمای ۱۶۰ درجه سانتی گراد دوباره روشن کنید. نیمی از مخلوط شکلات تلخ را در قالب ریخته شده بریزید، سپس نصف مخلوط شکلات سفید را داخل آن بریزید. این کار را تکرار کنید تا تمام مخلوط تمام شود، سپس با یک چنگال یا کاردک بچرخانید تا جلوه‌ای مرمری ایجاد کنید. به مدت ۳۵ تا ۴۰ دقیقه در فر بپزید تا روی آن کمی برشته شود اما وسط آن همچنان لطیف و نرم بماند. در قالب را می‌گذاریم تا کاملاً خنک شود، سپس به  ۱۶ تکه برش بزنید و سرو کنید.

بروانی میسو و کارامل

ممنون از توجه شما

منابع:www.deliciousmagazine.co.uk

ترجمه و تهیه شده توسط تیم کیک آنلاین

سفارش آنلاین کیک در ایران

  

همراهی شما در صفحات اجتماعی کیک آنلاین باعث خوشحالی ما خواهد بود.

 

برچسب‌ها :