دستور پخت کیک لیمویی ماسکارپونه


غزاله موسوی ۱۴۰۰-۰۳-۰۵ دقیقه مطالعه
iOS 14

 

کیک لیمویی ماسکارپونه

در این کیک ترکیب لیمو ترش و پنیر ماسکارپونه طعمی بی نظیر به آن می دهد.

مواد لازم

۲۰۰ گرم شکر کاستور
۲۰۰ گرم کره
۴ عدد تخم مرغ
۲۰۰ گرم آرد سفید
۱ قاشق چایخوری بکینگ پودر
۲ قاشق غذاخوری شیر

 

برای تزئینات

۲ عدد لیمو
۲ عدد تخم مرغ
۱۰۰ گرم شکر کاستور
۵۰ گرم کره

مواد لایه های میانی کیک

۲۵۰ گرم پنیر ماسکارپونه
۵۰ گرم شکر مایع
۱ قاشق چایخوری عصاره وانیل
۲۰۰ میلی لیتر خامه

روش کار

فر را در دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم کنید وقالب های کیک را چرب کنید.

طرز تهیه مایع روی کیک: ابتدا پوست لیمو ها را رنده کنید سپس آن را در دو ظرف (یک ظرف برای خمیر کیک و ظرف دیگر برای خمیر کیک) به طور مساوی تقسیم کنید سپس آب لیمو ها را گرفته و ۳/۴ آن را در ظرف بریزید. تخم مرغ، شکر، کره و کمی نمک را به آن اضافه کنید و آنقدر هم بزنید تا مخلوط شود. سپس یک ظرف را پر از آب کرده و روی گاز قرار دهید با شعله ای ملایم، ظرف حاوی مواد را روی آن قرار دهید و شرع به هم زدن کنید (مراقب باشید که تخم مرغ ها سفت نشوند) سپس روی آن را بپوشانید وبگذارید تا خنک شود.

طرز تهیه خمیر کیک: در ظرف خمیر کیک شکر، کره و کمی نمک را اضافه کنید و با یک همزن برقی آن را به آرامی هم بزنید و تخم مرغ ها را یکی یکی و با هر کدام کمی آرد اضافه کنید سپس بکینگ پودر را به همراه مقداری آرد الک کنید و به خمیر اضافه کنید و در آخر شیر و آبلیموی باقی مانده را به آن اضافه کنید.

خمیر را به طور مساوی در ۲ قالب کیک تقسیم کنید سپس در طبقه میانی فر به مدت ۲۰-۲۵ دقیقه قرار دهید تا جاییکه کاملا حالت اسفنجی پیدا کرده و پخته شود سپس از فر خارج کنید و بگذارید ۱۰ دقیقه استراحت کند سپس از قالب خارج کنید.

طرز تهیه مواد لایه میانی: پنیرماسکارپونه را درون یک ظرف بریزید سپس شکر مایع و عصاره وانیل را به آن اضافه کنید و شروع به هم زدن کنید توجه داشته باشید ابتدا خمیر شروع به مایع شدن می کند ولی دوباره سفت می شود و در آخر خامه زده شده را به آن اضافه کنید و با هم مخلوط کنید (مراقب باشید خیلی غلیظ نشود در صورتی که غلیظ شد مقداری شیر یا خامه به آن اضافه کنید).

و در مرحله آخر روی یکی از اسفنج های کیک را با مقداری از خمیر ماسکارپونه بپوشانید و حدود ۲/۳ از مایع لیمو را به آن اضافه کنید و اسفنج دوم را روی آن قرار دهید و ما بقی خمیر ماسکارپونه و مایع لیمو را روی آن بریزید.

نوش جان

 

منبع: sainsburysmagazine.co

ترجمه و تهیه شده توسط تیم کیک آنلاین

سفارش آنلاین کیک در ایران

  

همراهی شما در صفحات اجتماعی کیک آنلاین باعث خوشحالی ما خواهد بود

برچسب‌ها :