۵ نکته طلایی برای نگهداری کیک


ستاره رضایی ۱۴۰۲-۰۵-۱۴ 01:00 دقیقه مطالعه
iOS 14

 

۵ نکته طلایی برای نگهداری کیک

وقتی کیکی را می‌پزیم یا خریداری می‌کنیم، معمولاً دوست داریم این کیک را برای چند روز در خانه نگهداری کنیم بدون این که طعم و بوی آن تغییر کند و می‌خواهیم تازگی آن حفظ شود. پس ما با همراه باشید تا با گفتن ۵ نکته طلایی برای نگهداری کیک برای همیشه کیک تازه و سالم داشته باشیم. کیک ها و شیرینی‌های تر، چون در ترکیب آن‌ها از تخم‌مرغ و خامه استفاده و رطوبت بالایی دارند، دوره ماندگاری آنها کوتاه است و حتماً باید در یخچال نگهداری شوند.شیرینی‌تر باید هر چه سریعتر مصرف شود و اگر بیش از یکی، دو ساعت بیرون از یخچال بماند، نباید آن را مصرف کرد زیرا احتمال مسمومیت را به خصوص در کودکان، سالمندان، خانم‌های باردار، بیماران دچار نقص سیستم ایمنی و کسانی که دچار بیمارهای زمینه‌ای مثل دیابت هستند، افزایش می‌دهد.

اگر می خواهید کیک را به مدت طولانی تری بدون این که خشک و ترد شود، نگهداری کنید می توانید توصیه امروز ما را بخوانید. ما در سایت مجله کیک آنلاین برای شما بهترین نکات کیک‌پزی را داریم.

نگهداری کیک‌های ساده

اگر می خواهید باقیمانده کیک خود را نگه دارید، طوری که همچنان تازه بماند، باید برای کیک های معمولی یک قطعه نان را آب بزنید و همراه با آن در جعبه قرار دهید و در یخچال بگذارید. رطوبت نان باعث می شود کیک شما تازگی خود را حفظ کند.

برای نگهداری کیک در داخل یخچال (حداکثر سه روزه باید از یخچال خارج و مصرف شود)، کیک را داخل یک نایلون پیچیده هواگیری کرده و در داخل یک ظرف در یخچال بگذارید. اگر نایلون به طور کامل هواگیری نشود، کیک خشک می شود و اگر درون ظرف دربسته نباشد، بوی یخچال را جذب می کند.

در صورتی که برای مدت طولانی مثلا یک ماه قصد نگهداری کیک در فریزر را دارید، پس از خنک شدن کیک، آن را درون فویل آلومینیمی نازک بپیچید به طوری که هوا داخل آن نباشد. درون یک کیسه پلاستیکی قرار دهید و در فریزر بگذارید. کیک درون فریزر کاملا مستعد خرد شدن و شکسته شدن است. بنابراین مراقب باشید که به آن ضربه نخورد.

نگهداری کیک میوه‌ای

برای تازه نگه داشتن کیک میوه ای، چند قاچ سیب کنار کیک بگذارید و آن را در یخچال نگه دارید.

نگهداری کیک خامه‌ای

برای تازه نگه داشتن کیک خامه ای، باید آن را در جعبه بگذارید و آن را داخل کیسه پلاستیک قرار دهید. در آن را محکم ببندید و در یخچال بگذارید. کیک خامه‌ای درون فریزر نیز تازه می‌ماند. کیک های خامه ای تزیین شده را قبل از برش خوردن، مستقیما می توانید در یخچال نگهداری کنید. اما پس از برش خوردن، اگر مستقیما در یخچال قرار بگیرند، کیک آن‌ها خشک میشود.

این کیک‌ها را قبل از برش خوردن، مستقیما می توانید در یخچال نگهداری کنید. اما پس از برش خوردن، اگر مستقیما در یخچال قرار بگیرند، کیک آنها خشک میشود. پس روی سطح برش خورده کیک سلفون بکشید.

برای فریزر کردن کیک با روکش خامه‌ای، تزئینات را با پالت یا قاشق جدا کرده و کیک را به روش قبل نگهداری کنید. تزئینات را هم جدا از کیک در فریزر قرار دهید.

نگهداری کیک با روکش فوندانت

برای خشک نشدن کیک هایی با روکش فوندانت آنها را کاور کرده و در یخچال بگذارید.

5 نکته طلایی برای نگهداری کیک

منابع:www.https://bakewithshivesh.com

ترجمه و تهیه شده توسط تیم کیک آنلاین

سفارش آنلاین کیک در ایران

  

همراهی شما در صفحات اجتماعی کیک آنلاین باعث خوشحالی ما خواهد بود.

برچسب‌ها :