۱۰ نکته برای پخت بهتر در فر


ستاره رضایی ۱۴۰۱-۰۴-۲۷ 2:00 دقیقه مطالعه
iOS 14

 

۱۰ نکته برای پخت بهتر در فر

آشپزی، شیرینی‌پزی به طور کلی به عنوان یک هنر و علم توصیف می‌شود. روش‌های فنی پخت به آشپزی و کیک‌پزی کمک فراوانی می‌کند. یک پخت عالی نیاز به دقت و رعایت دقیق دستورالعمل‌ها دارد. در غیر این صورت، کیک‌های شما می‌ریزند، کوکی‌های شما پخش می‌شوند، پوسته پای شما سفت می‌شود و غیره. اما، با این روش‌های پخت در فر، شما از پخت منصرف نخواهید شد! فر جزء ضروری هر آشپزخانه است. به عنوان وسیله‌ای حرفه‌ای سخت کار می‌کند تا به شما در تهیه‌ی یک غذا، شیرینی و کیک خوشمزه برای جشن‌ها، دورهمی‌های شما، خانواده‌ و دوستان کمک کند. این راهنما به شما کمک می‌کند تا با برخی از نکات فنی فر آشنا شوید. در این مقاله با یادگیری اصول اولیه و رعایت چند قانون ساده، از اشتباهات رایج در پخت اجتناب می‌کنید و شما عزیزان می‌توانید کیک‌ها و شیرینی‌های با کیفیت‌تری در فر خود بپزید.

 نکات لازم:

۱. در فر را باز نکنید.

ممکن است با باز کردن درب فر در حین پخت مواد، باعث کاهش شدید دمای داخل فر شود. دمای داخلی فر این قابلیت را دارد که با یک بار در را باز کردن ۲۵ درجه کاهش یابد و به پخت کیک یا شیرینی شما آسیب بزند.

۲. دمای فر را در حین پخت تغییر ندهید.

تغییرات دما می‌تواند باعث خشک شدن پوسته یا بافت پای، کیک شود. بنابراین، به جای تغییر دما دادن، مواد را با پوشاندن روغن یا کره، خیس نگه دارید و در فر را تا حد امکان محکم ببندید.

۳. از شیشه فر استفاده کنید.

به جای باز کردن در، از شیشه نگاه کنید. امکان مشاهده پخت شیرینی و کیک بدون نیاز به باز کردن درب فر ممکن است خوب به نظر نرسد، اما قابل توجه است.

۴. فر را بیش از حد پر نکنید.

اگر فر شما بزرگ است، اما تا جایی که می‌توانید ظرف‌های فر را داخل آن نچینید. برای طبخ مؤثر یک ماده، باید فضایی در اطراف آن بگذارید تا هوا بتواند در اطراف آن جریان پیدا کند. اگر چندین شیرینی یا کیک می‌پزید،  حتی اگر فر دو نفره دارید از قفسه‌های مختلف یا حتی فرهای جداگانه استفاده کنید. اگر فقط از یک فر استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که اقلام موجود در قفسه پایین، مانع از گرما شدن اقلام روی قفسه بالا نمی‌شود. برای پخت بهتر یک کیک بهتر است که آن را در وسط قفسه‌های فر قرار دهید.

۵. از فویل آلومینیوم در فر تا حد امکان استفاده نکنید.

پوشاندن  فضای داخلی فر با فویل آلومینیومی ممکن است حرارت و جریان هوا را محدود کند و در نهایت نتایج پخت ایده‌آل نمی‌باشد. حرارت فر همراه با آلومینیوم باعث نمی‌شود شیرینی و کیک شما سریع‌تر بپزد، بلکه می‌تواند به فر شما نیز آسیب برساند. شکایاتی از ذوب شدن فویل آلومینیوم وجود دارد و گرمای منعکس شده از آن ممکن است اجزای گرمایش فر را بسوزاند. در عوض، از یک آستر فر سیلیکونی که برای استفاده در داخل فر طراحی شده است استفاده کنید. این لوازم جانبی غیر بازتابنده و مقاوم در برابر حرارت می تواند به شما کمک کند فر خود را تمیز نگه دارید، اما اگر به درستی استفاده نشود، ممکن است بر عملکرد پخت تأثیر بگذارد. حداقل ۳ اینچ فاصله بین ورق آستر و دیواره های فر بگذارید تا گردش هوا و انتقال حرارت مناسب انجام شود.

۶. فر خود را تمیز نگه دارید.

فر کثیف ممکن است بر روی کیک یا شیرینی شما، به ویژه پخت و پز تأثیر منفی بگذارد. اگر خرده‌های کیک یا شیرینی را در کف فر بگذارید، ممکن است پخت خود را خراب کنید. این ذرات کیک و شیرینی می‌توانند تبدیل به دود شوند و باعث گرم شدن بیش از حد فر شوند یا حداقل طعم دوده را در محصولات پخته شده، ایجاد کنند. پس تا حد امکان پس از هر بار پخت، فر خود را تمیز کنید.

۷. به تمیزشویی فر به صورت اتومات وابسته نباشید.

ویژگی تمیزشویی فر به صورت اتومات، یک روش عالی برای تمیز نگه داشتن آن است، اما به خاطر داشته باشید که فقط تا یک حدی فر شما را تمیز می‌کند. پس از خنک شدن فر، داخل آن را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید تا دوده‌ها گرفته شود و درب آن را برای چند ساعت باز بگذارید تا هوا خارج شود. اگر این مرحله را انجام ندهید، ممکن است در مرحله‌ی بعدی شیرینی‌ها بوی دود بدهد.

۸. ظروف شیرینی‌پزی مناسب انتخاب کنید.

اگرچه ممکن است شما چند تابه و بشقاب مورد علاقه داشته باشید، اما همه ظروف شیرینی‌پزی برابر نیستند. انتخاب ظرف مناسب برای دستور غذا برای دستیابی به بهترین نتایج بسیار مهم است. مدت زمان پخت و میزان قهوه ای شدن می‌تواند بر اساس رنگ، پوشش ماده ظروف شیرینی شما بسیار متفاوت باشد. تابه‌های فلزی تیره و سرپوشیده گرمای بیشتری را جذب می‌کنند و در نتیجه شیرینی یا کیک شما قهوه‌ای تیره‌تر می‌شوند، در حالی که تابه‌های درخشان گرما را منعکس می‌کنند و در نتیجه مواد شما قهوه‌ای روشن‌تر می‌شوند. اگر می‌خواهید کیک یا شیرینی درست کنید، از تابه‌های براق استفاده کنید که سطوح مواد شما خیلی زود نسوزد. از طرف دیگر، ظرف‌های سرامیکی، حرارت را به طور یکنواخت توزیع می‌کنند و برای پخت نان‌های دارچینی مناسب می‌باشد.

۹. فر را با دقت گرم کنید.

وقتی کیک خیلی سریع پخته می‌شود، می‌تواند تونل‌ها و ترک‌هایی ایجاد کند. وقتی به آرامی پخته می‌شود، می‌تواند بافت ریز و یک‌دستی داشته باشد. حداقل ۱۰ دقیقه اجازه دهید فر شما گرم شود تا مطمئن شوید که دمای آن به دمای مناسب رسیده است. اگر از قالب‌های تیره استفاده می‌کنید، دمای فر را ۲۵ درجه فارنهایت کاهش دهید.

۱۰. درهای فر را با احتیاط ببندید.

هرگز در فر را نکوبید و سعی نکنید در حالی که ظرفی را در دست دارید در فر را ببندید. حتی آسیب جزئی به درب ممکن است در دراز مدت منجر به مشکلات شدید شود. تا زمانی که قفسه‌های فر به درستی نصب نشده‌اند، هرگز درب فر را نبندید.

دوستان عزیز این ده نکته را برای پخت بهتر در فر می‌توانید رعایت کنید.

ممنون از توجه شما

منابع: www.bakewithshivesh.com

ترجمه و تهیه شده توسط تیم کیک آنلاین

سفارش آنلاین کیک در ایران

  

همراهی شما در صفحات اجتماعی کیک آنلاین باعث خوشحالی ما خواهد بود

 

 

برچسب‌ها :