طرز تهیه کوکی هلویی


ستاره رضایی ۱۴۰۲-۰۶-۰۴ 02:00 دقیقه مطالعه
iOS 14

 

طرز تهیه کوکی هلویی

کوکی یکی از شیرینی‌های خوشمزه‌ی جهانی است که همراه با چای یا قهوه به عنوان میان وعده و عصرانه سرو می‌شود. کوکی‌ها معمولاً به صورت مغز دار طبخ می‌شود که فواید زیادی دارد. یک نوع دیگر کوکی طبخ می‌شود که مغز دار نیست و به آن‌ها کوکی می‌گویند. کوکی هلویی از دو کوکی بدست می آید که بین دو کوکی از کرم فیل یا گاناش استفاده می‌شود. کوکی‌ها هم درون آب میوه هلو و شکر غلتانده می‌شوند. این کوکی‌ها بسیار خوشمزه هستند. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کوکی هلویی در ادامه با سایت کیک آنلاین همراه باشید.

مواد لازم:

  • ۱ عدد تخم مرغ
  • ۲/۳ لیوان شکر
  • ۱ قاشق چایخوری وانیل
  • یک سوم لیوان شیر ولرم
  • یک سوم لیوان روغن مایع
  • دو لیوان آرد ساده
  • ۱ قاشق چایخوری بیکینگ پودر
  • پوست پرتقال رنده شده (به مقدار دلخواه)

روش پخت:

گام اول:

برای تهیه کوکی خوشمزه  و مخصوص به شکل هلو در ابتدای کار، تخم مرغ و شکر و وانیل را درون یک کاسه می ریزیم و حدود یک دقیقه با همزن می زنیم. سپس شیر و روغن مایع و بیکینگ پودر را می زنیم و مخلوط می‌کنیم.

گام دوم:

در این مرحله آرد را کم کم اضافه کرده و با همزن دستی یا لیسک مخلوط می‌کنیم. سپس با دست شروع به ورز دادن می‌کنیم. آرد را تا جایی که خمیر منسجم و لطیفی بدست آید، اضافه می‌کنیم. خمیر را یک ساعت استراحت می دهیم.

گام سوم:

سپس کف سینی فر را کاغذ روغنی پهن می‌کنیم. از خمیر، گلوله‌های کوچک برداشته و درون سینی فر می‌گذاریم و پهن می‌کنیم. فر را از قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم می‌کنیم. سپس سینی فر را درون فر قرار داده و ۲۰ تا ۲۵ دقیقه زمان می‌دهیم تا بپزد.

گام چهارم:

در این مرحله سینی فر را بعد از پخت خارج کرده و کنار می‌گذاریم تا از حرارت بیفتد و کمی خنک شود. سپس از روی کاغذ روغنی به آرامی جدا می‌کنیم. داخل آن را با چاقو کمی خالی کرده و با هر کرمی که دوست داریم پر می‌کنیم.

گام پنجم:

می توان با کرم فیل یا گاناش پر کرد و دو کلوچه را به هم متصل کرد. داخل یک ظرف جداگانه آبمیوه هلو یا پوره هلو می‌ریزیم. مواد را به دو قسمت تقسیم می‌کنیم. به یکی از آن‌ها، رنگ خوراکی قرمز و به دیگری رنگ خوراکی زرد اضافه می‌کنیم.

گام ششم:

در مرحله پایانی نصف کوکی‌ها را درون رنگ قرمز و طرف دیگر آن را درون رنگ زرد می زنیم و در شکر میغلتانیم تا کامل شکری شوند. سپس با برگ نعناع تزیین میکنیم. توجه داشته باشید که این مواد حدود ۲۶ تا ۲۷ عدد کوکی به شما عزیزان می دهد.

منابع:www.https://bakewithshivesh.com

ترجمه و تهیه شده توسط تیم کیک آنلاین

سفارش آنلاین کیک در ایران

  

همراهی شما در صفحات اجتماعی کیک آنلاین باعث خوشحالی ما خواهد بود.

برچسب‌ها :